Agate, Achat, Agat, Yemen taşı,  Ateş taşı, Gezgin taşı diye adlandırılan akik taşı doğada bulunan ve şifa olması bakımından en özel taşların başında gelir. Tabiki şifayı nasip eyleyen Allâh-u Teâlâ’dır. Sebepler zincirine, halkasına da inanmak gerekli. Aşağıdaki sıralayacağımız rahatsızlıklara akik taşının taşınması iyi gelecektir. Özellikle alternatif tıbbın öneminin arttığı ve her hastalığın şifasının özellikle bitkisel içerikli ve doğal olan şeylerde arandığı zamanımızda akik taşı da önemli şifa sebepleri arasındadır.

Akik taşı, bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Turuncu renkteki akikler fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Mavi dantelli akik taşı; serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Üzerinde çalışma yapılan konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.

Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır. Mavi renkli olan diğer taşlar gibi, mavi tonlarında olan akikler de akiğin diğer türlerinden farklı olarak boğaz çakrasında etkilidir ve boğaz ile ilgili sorunlarda kullanılabilir.

Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur. Akik taşı, bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır. Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan akik taşıyanı tehlikeden korur, taşıyanın uyumsuzluklarına son verir.

Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır.

Uyum verici etkisi vardır ve kan dolaşımına çok iyi gelir. Bereket amacıyla da kullanılır. Özellikle iş adamlarının pantolon ceplerinde akik taşımasının maddi bereketi arttıracağına inanılır.

Kötü rüyalara ve nazara iyi gelir ve gerçeklerin farkına varılmasına yardım eder. Canlılık veren enerjisiyle kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar.

İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir. Ağrıları gidermek için kullanılabilir.

Cilt hastalıklarına karşı etkilidir. Damarları kuvvetlendirir. Hamilelikte hem anne hem de bebeğin sağlığı için faydalıdır ve bu süreç içerisinde kullanılması özellikle önerilir. Kemik ve diş yapısının korunmasında faydalıdır.

Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İş insanlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine olan güvenini artırır. Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış